Love to first blood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Love to first blood

Twilight Saga
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Müller-ház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Szerző Üzenet
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptyHétf. Dec. 27, 2010 4:31 pm

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...This is the end
Still your need is driven on, driven on...

Most itt ülök családom körében ezen a békés decemberi napon. Szüleim és az öcsém két hete vannak itt, Christian szülei tegnap érkeztek hozzánk, úgyhogy most együtt bámuljuk a hóesést. Nicky nagyon szeretne már kimenni hógolyózni a McKenzie lányokkal, de azért türelmesen ül a helyén és színezi azt a kifestőt, amit a nagymamájától kapott.
Két éve már, hogy a kis Steffi is megszületett november tájékán. Egészen rám hasonlít, azt mondják, bár a szemeit kétségtelenül az apjától örökölte. Rendkívül gyors felfogású, tud már szavakat, sőt, ki is fejezi magát, ha kell valami. Most épp az ölemben pihen pici, fehér szalagos piros ruhájában; hosszú fekete szempillái álmosan hajlanak a szemére, néha nagyokat ásít.
Christian épp most hozza a pezsgőket, nekem pedig a turmixot.
-Anyaaa! mikor mehetek már hógolyózni? -kérdezi a kisfiam türelmetlenül.
-Mindjárt mehetsz, csak legyél halkabban, mert a húgod elaludt!
Amint Nicky megszólalt, Steffi kidörzsölte az álmot a szeméből és fészkelődni kezdett az ölemben.
-Hógolyózni! Hógolyózni! -mondta könyörgően és igyekezett minél hamarabb lecsúszni az ölemből.
Nicky odafutott és megfogta a kicsi karját, majd szelíden, ahogy jó testvérhez illik, elkezdte húzni. Ráadta a sapkáját és a kabátját, én meg segítettem felhúzni a kis csizmáikat.
-Nagyon bájos kisgyermekek! -jegyezte meg Frau Müller és rám kacsintott.
Mikor kimentek a kertbe, és elkezdték egymást hajigálni a puha, friss hóval nem álltam meg, hogy ne nevessem el magam.
Christian ekkor feltűnt mögöttem és átkarolta a derekamat.
Hátrafordultam és adtam neki egy csókot, majd mosolyogva néztük tovább az eszeveszett hócsatát.
Bentről hallottuk, ahogy anyám és apám próbálnak németül társalogni Müllerékkel, de csak nevetés lett a vége.

Néha még most is elgondolkozom, mi lett volna, ha nem jövök Forksba. Talán még mindig boldog tudatlanságban tölteném az életemet, mit sem sejtve a vámpírok és vérfarkasok létezéséről. Még mindig egy egyszerű lány lennék, aki nyilván most fejezte volna be az egyetemet, aztán valami irodában dolgozna.
Most is irodában vagyok, de a vezetők közé osztottak be.
Most is egy egyszerű lány vagyok, de Christiannak tudom, hogy sokkal de sokkal többet jelentek. Ami azt illeti, nekem ő a legfőbb támaszom az életben.
Az 5 éves, szőke hajú, tündéri kisfiúnak és a 2 éves, fekete kis hercegnőnek én vagyok az anyukája akit egyelőre mindenkinél jobban szeretnek, és akik nekem is az életet jelentik.
Nicky valószínűleg farkassá válik, ha majd felnő, és egy napon a Quileute törzs teljes jogú tagjává válik. Én mindenben támogatom majd.
Axelnek se híre, se hamva nincs. Eltűnt azon a napon, 5 évvel ezelőtt, és már alig gondolok rá. A harapás a kezemen időnként eszembe juttatja, de már Nicholas szemeiben sem őt látom. Ki tudja... talán már nem is él. Hallotam, hogy Kanadában, azon a környéken, ahová ment, véres vámpír és farkas ütközet volt.
Szüleimmel évente látjuk egymást, sőt, van úgy, hogy télen ők jönnek, nyáron mi megyünk 1-1 hónapra. Stephen most ment egyetemre, jogász szeretne lenni, és mindenki rettentő büszke, hogy egy dr. is lesz a családban.

~ Elértem mindent, amit akartam. Ha tragédia volt, ha bántottak, ha mindenki magamra hagyott - azt is kibírtam. Mostmár csak élveznem kell az életemet.
-Morgan! Kom, mijn schatje! -szólt Christian hollandul. Én pedig bementem vele a házba, hogy feltálaljuk családunknak a sütiket.



VÉGE
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptyCsüt. Aug. 26, 2010 6:06 pm

I've made up my mind
There is no turning back


Nicky nem fogadta éppen rosszul az új testvér hírét, és már éppen kezdtem volna megnyugodni, hogy mindketten megúsztuk viszonylag kínos kérdések nélkül, de aztán feltette az egyiket, amiért titkon könyörögtem, hogy ne tegye.
Mélyen a kisfiú szemébe néztem, hogy biztos legyek benne, nem figyel most semmi másra. Olyan érdeklődve, és értelmesen nézett, mint egy kicsi felnőtt, és ez arra bátorított, hogy úgy is kezeljem, mintha az lenne. Egyébként is, a kölykök egészen 16 éves korukig azért kardoskodnak, hogy kezeljük őket egyenrangúként, aztán inkább lennének megint kicsik.
- Nicky, ugye tudod, hogy miért lakok itt veletek együtt? - kérdeztem.
Mikor bólintott, folytattam:
- Nagyon szeretem édesanyádat, és ha két felnőtt szereti egymást, akkor összeházasodik, mint mi. Ha pedig már hosszabb ideig élnek együtt, akkor előbb-utóbb szeretnének egy közös gyereket is.
Miközben beszéltem, egyszerűen nem tudtam nem Morganre nézni. Nem mintha nem hallotta volna már a vallomásomat, de tudtam, hogy biztatásra van szüksége, és egyébként is ez volt az első fontos lépés, amit a csöppséggel kapcsolatosan meg kellett tennünk.
Hirtelen bevillant jó pár kép, mintha csak emlékek lettek volna, de mind a megszületendő gyerekünkhöz tartoztak. A döntések, amiket majd ketten kell meghoznunk érte: melyik iskolába kerüljön, mit sportoljon, játsszon-e valamilyen hangszeren. Aztán a döntések, amiket majd hármunknak kell meghoznia: mi lesz a foglalkozása, el kell-e majd az egyetem miatt költöznie.
Aztán azok döntések, amikbe már nem igazán lesz beleszólásunk, az esküvője, aztán az a pont, amikor unokáink lesznek.
Mindez egy pillanat alatt zajlott le bennem, aztán kiragadott a mélázásomból Morgan figyelmeztető tekintete. Gyorsan folytattam hát, nehogy elbizonytalanítsam Nickyt.
- Ez persze nem jelenti azt, hogy téged kevésbé fogunk szeretni.

Rámosolyogtam a kisfiúra, majd áthajoltam az asztal fölött, és megöleltem. A válla fölött Morganre néztem, aki elkapta a pillantásomat, és visszamosolygott rám. Abban a pillanatban fogadni mertem volna, hogy én vagyok a legszerencsésebb fickó egész Amerikában!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptyCsüt. Aug. 26, 2010 5:24 pm

Müller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61B

"Hold their children's hands for a while
Their hearts forever... yours and mine"


Christian megcsinálta Nickynek a kakaót, aki, miután a kezében tarthatta a teli mackósbögrét, mindjárt sokkal érdeklődőbb lett. Leült az asztalfőre, mi pedig két oldalt ültünk mellette, s mindketten egymásra néztünk; "hátha a másik kezd" alapon. Chris jelezte nekem, hogy kezdjek bele, én pedig mosolyogva teljesítettem.
-Nicky, tudod, most mindhármunk életében hatalmas változás fog bekövetkezni. Valami olyan dolog fog velünk történni, aminek mi Christiannel nagyon de nagyon örülünk!
Kisfiam fekete szemei kérdőn néztek rám, aztán ivott mégegyet a kakaójából és tárgyilagosan kérdezett.
-Milyen dolog lesz ez?
Sokszor meglepődtem már, hogy 3 éves létére rögtön a tárgyra próbál térni, nem az a fajta, aki szereti csűrni-csavarni a dolgokat. Így kicsit nehezebb lesz neki megmondani, hogy hamarosan nem ő lesz az egyedüli gyerek a házban.
Segélykérően néztem Chriszre, de végülis arra jutottam, hogy mégiscsak jobb, ha az édesanyjától hallja ezt a nagy horderejű hírt.
-Drágám, hamarosan kistestvéred fog születni!
Hatalmas megkönnyebbülés lett rajtam úrrá, miután kimondtam, még ki is fújtam magam. Na, megcsináltam! Megmondtam a kisfiamnak, akit nemrég még szintén pólyában ringattam. Hihetetlen, hogy megint ugyanezt fogom végigcsinálni: annyira emlékszem még minden mozdulatra. Altatódalok, etetés, tanácsadás, védőnők, tisztába tevés, aztán az első fogak, az első szó, az első lépés... Olyan furcsa, hogy Nicky is ilyen nagy már. Legtöbb korombeli lánynak még férje sincs, nekem meg már két gyermekem is lesz. Igaz, a legtöbb 25-26 éves bulizhat, meg felhőtlenül élvezheti az izgalmakat, én azonban nem. Nekem a családom jelent mindent.
Nicky nem reagált rögtön, csak nézett maga elé, aztán kereste hol az én tekintetemet, hol Christianét. Nem látszott, hogy örült volna, de legalább nem is volt megriadva, és ez már jó jel.
-Ez hogy lesz? -kérdezte, én pedig nem tudtam hirtelenjében mit válaszolni. Nem volt még nagy szókincse, így nem igazán tudta még magát kifejezni. Elmagyaráztam röviden, hogy mi fog történni, közben gesztikulációkkal segítettem magamon.
-Lesz majd egy másik kisgyerekünk is, olyan mint te vagy, csak még kisbaba lesz! Majd először nagy lesz a hasam, aztán egyszercsak ki fog belőle bújni, és majd utána itt lesz velünk! Veszünk neki pólyát, meg cumisüveget...
Úgy tűnt, megérti, de jött a követekező kérdés.
-Miért lesz egy másik kisgyereketek?
Itt viszont már muszáj volt átadnom a szót Christiannek, mert ez már kimerítette a tudásomat. Nem kaptam még ilyen kérdést, így nem is tudtam válaszolni. Cseppet sem lett volna jó válasz az, hogy azért lesz kistesód, mert Anyu és Apu úgy intézte, mert akkor a következő az lett volna, hogy "hogy csináltátok?", és ott már igencsak kínos lett volna előadni a gólya-sztorit.


A hozzászólást Morgan van der Meijden összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 28, 2010 12:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptyKedd Aug. 24, 2010 9:21 pm

You know you gotta make a move
Are you gonna do right?


A légzésem még mindig nem lassult le, a szívem vadul dörömbölt a mellkasomban, és úgy éreztem, nem lesz erőm elmozdulni onnan, ahová legyökereztem. Szinte nem láttam semmit magam körül, és zúgott a fejem.

Egy pillanatra be kellett hunynom a szemem, de így a fejemben üvöltő hang, csak még erősebb lett. GYEREKED LESZ! GYEREKED LESZ! Értettem persze a mondatot, de mégis csak most, jó pár perccel a bejelentés után jutott el a tudatomig a valódi értelme.

Nicky-t imádtam, borzasztóan aranyos gyereknek tartottam, és úgy éreztem, hogy úgy szeretem, mintha a sajátom lenne. Úgy éreztem... egészen addig a percig. Mert ahogy betöltötte a képzeletem egy fekete hajú kislány képe, éreztem, hogy eddig nem ismert melegség önti el a szívemet.

Ez a gyerek más lesz, mint Nicky, és nem csak a gének miatt. Ő vér lesz a véremből, egy darab belőlem, akiben magamra ismerhetek, és akit megpróbálhatok megóvni azoktól a hibáktól, amit én követtem el... és amikről azért még tudom, hogy ő is el fog követni.

Kinyitottam a szemem, és a nappaliban ülve megpillantottam Morgant, ahogy az ölébe veszi a kisfiát. Minden mozdulatából áradt a szeretet a gyerek felé, és ahogy ott ültek, teljesen megbabonáztak. Ismertem és szerettem Morgant, tudtam, hogy erős nő.

Egyszer már egyedül kellett végigcsinálnia ezt az egészet. Most azonban itt voltam én, és én nem fogom elhagyni, sem cserbenhagyni. Ez a tudat egyre jobban érlelődött bennem, amikor Nicky hirtelen felpattant, és beszaladt a konyhában.

A mese nem álmosította el, sőt! Hatalmas bociszemekkel nézett rám, és fittyet hányva az anyai szigorra, örömmel nyúltam fel a felső polcra a kakaósdobozért. Egyébként is, sokkal egyszerűbb egy ital mellett megbeszélni egy fontos témát - még akkor is, ha Nicky-nek ez egy pohár gőzölgő kakaót jelentett.

Ahogy a nappali felé pillantottam, láttam, hogy Morgan is követte a fiút a szobába, és a pillantásommal próbáltam jelezni neki, hogy talán ez a megfelelő pillanat a téma felhozásához. Rámosolyogtam, így jelezve neki, hogy ő kezdhetné a dolgot.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptyCsüt. Aug. 19, 2010 11:57 am

Müller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61B

"When I feel like talking, I never be wrong
If i feel like walking, you best come along"


Amint kimondtam a bűvös szavakat, Christian szemei előbb kikerekedtek, majd egy másodperc múlva visszaköpte a kávéját a csészébe. Olyan hitetlenül nézett, mintha legalábbis azt mondtam volna, hogy hármasikreink lesznek. Azonban ahogy kezdte feldolgozni a hírt, cseppet sem mosolygott, és ez egy kicsit aggasztott. Nehogy már ne örüljön a saját gyereke érkezésének!
Valami furcsa magyarázkodásba kezdett, amúgy rá nem jellemző német akcentussal meg mindenféle vonásokról, meg rólunk... annyira fura volt így látni, ő aki mindig olyan összeszedett, most teljesen fel volt kavarodva. nevettem egyet, majd átkaroltam a fejét, mivel ő még mindig ült, és ritkán érezhetem azt, hogy én vagyok a magasabb. Istenem, még én sem hiszem el igazán, hogy megint anya leszek! Még annyi mindenkinek el kell mondanom, legelsősorban Nickynek.
Rápillantottam a fiamra, aki pont annál a jelenetnél járt, ahol a kis Remy össze-vissza harapdálja Linguinit, az pedig egy ritka vicces jelenet, kár lenne félbeszakítani. Amellett nem is hiszem, hogy meg tudná érteni a dolgot. Mégiscsak 3 éves szegénykém, nem tudhatja, mit jelent egy kisbaba. Amellett mostmár nem ő lesz a legkisebb a családban, és sajna kevesebb idő is fog rá jutni.
Aztán még ott vannak a szüleim, akiket megintcsak 10 hónapja nem láttam élőben, meg persze Angelica. Vajon Angie mit fog szólni, hiszen neki annyi év alatt sem jött össze, én meg már a másodikat várom.
-Nem csodálatos, drágám? Lesz egy saját kisfiad! Vagy kislányod.
Valamiért mindig arra gondolok, hogy Christiannek egyértelműen fia lesz. Nem olyan "lányos apa" fajta, neki egy fiú kelle, akit focizni taníthat, meg arra, hogy minél messzebbre pisiljen. Egy kis, feketehajú fiú, aki lufit tenne a székünkre, meg folyamatosan bújócskázna, hogy az őrületbe kergessen minket, de persze imádnánk, mert nagyon aranyos és kedves lenne mindeközben. Nicky jó kisfiú, ő nem csinál ilyesmit - viszont ha kisöccse lesz, szét fogják szedni egymást. Két rosszcsont kisfiú minden nap a nappaliban csépelnék egymás fejét... hmm. Én viszont kislányt szeretnék, egy édes kis fekethajú kislányt, mert akkor megvehetném neki azokat a fodros kis ruhácskákat, amiket abban a katalógusban láttam, meg hát azért egy kislány mégiscsak teljesne más, mint egy kisfiú, és akkor nekem mindkettő lehetne!
-Nickynek szerintem elmondhatnánk most is, vagy legalábbis a meséje végén!
Odasétáltam a heverőhöz, kisfiam persze nem vett észre, mert ilyenkor se lát se hall. "Linguini Gusteau fia" - derült ki a meséből. Uhh, már itt is gyerekekről van szó? Komolyan, ez az én napom! Hátha majd a születendő kicsi is szeretni fogja ezt a mesét. Egyébként kész röhej, ahogy egyes amerikai színészek próbálják utánozni a francia akcentust, s közben észrevétlenül átmennek olasz akcentusba. Mikor én kijöttem Amerikába, rólam azt hitték a kiejtésem alapján, hogy német vagyok. Nicky pedig azt is megérti, amikor hollandul szólok hozzá, mert ő egy nagyon okos gyerek.
Lassacskán eljutottunk a történet tetőpontjáig, majd a megoldáshoz, Nicky pedig odament, kiköpette a DVD-t, aztán odaült az ölembe. Közben nekem volt időm kitalálni, hogy hogyan adagoljam be egy 3 éves kisfiúnak, hogy hamarosan többen leszünk.
-Annnyaaa, csinálsz forrócsokiiit? -jött a kérdés. Most azonban nem akartam elmenni, mert akkor azonnal elszállt volna a bátorságom és a lelkierőm.
-Nem, drágám, majd később csinálok, de most előbb mondani szeretnék neked valami nagyon fontosat!
Attól félek, a végét nem is hallotta, mert kiugrott az ölemből és a konyha felé vette az irányt, s mivel én nem teljesítettem a kívánságát, Chrisnél próbálkozott.
-Chris, csinálsz nekem forrócsokit?
Hatalmas bociszemekkel nézett rá, képtelenség neki ellenállni, és ezt ő is jól tudja. Már ezen is csak nevetni tudtam: mekkora játékos ez a gyerek! Remélem, a kicsi nem fogja tőle eltanulni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptyCsüt. Aug. 05, 2010 4:22 pm

Morgan bár láthatóan boldog volt, és úgy láttam, hogy ezt az örömöt csak fokozni lehet, elküldte Nickyt, hogy nézze meg azt a patkányos mesét, amit én egyébként utáltam, egyszerű okként pedig azt tudtam felhozni, hogy basszus, a patkányok nem tudnak főzni! Ráadásul ez egy francia mese volt én meg valami oknál fogva, a gyerekkori Párizsi kirándulás miatt valószínűleg, de utáltam a franciákat és mindent, amit francia, és szerintem akkor is a német sör sokkal jobb, mint az az átkozott francia bor. Ráadásul miért van az, hogy semmit sem úgy ejtesz ki, ahogy írod? Példának okáért ott van rögtön a Champs-Élysées, amit egyébként, normális körülmények között „sanzelizé”-nek ejtesz, mégis tök máshogy írod. A németben ilyen nincs, ha azt mondom Mariahilferstrasse, akkor maximum „strássze” helyett „strasse”-t mondanak, de az meg hülyén hangzik, és mindenki rájön, hogy a dupla es valójában egy egyszerű, mezei esz betűt rejt magában. Egyébként most, hogy tök véletlenül eszembe jutott Bécs egyik nevezetessége, így eszembe jutott az az elképesztő ötlet, hogy ezen a gyönyörű utcán kiüljek egy kávézó teraszára és igyak egy kávét. Vagy Münchenben egy sört, és énekeljem, hogy „Trink, trink, Brüderlein trink…” De ezt szinte teljesen biztos, hogy Morgan nem pártolná, hiszen vegyük számba annak a lehetőségét is többek között, hogy a 11-12 fokos sörökből nem kell túl sokat inni ahhoz, hogy mérhetetlenül arrogáns bunkóvá változzak. Csodaital. Ez van.
Visszakanyarodva az eredeti témához, miszerint én éppen hűséges kiskutyaként követtem feleségem a konyhába, vegyes érzelmek uralkodtak bennem. Egyfelől, Morgan közölte, hogy a vizsgálat felesleges volt, mert ő tudja, hogy mi a baja. Ez nem meglepő, hiszen az én feleségem rettentő okos, többek között ezért is vettem el. De ez azért aggasztott. A másik uralkodó érzés pedig a kíváncsiság volt, hiszen az Istenért, mondja már el, hogy mi a baja, mert kihűl a kávém. Harmadrészt pedig nagyon szerettem volna végre Münchenben sörözni, az Oktoberfesten. Na, hogy ez hogy jön ide, nem tudom, de tény, hogy ez volt a harmadik érzés bennem, de a másik kettő teljesen lehetetlenné tette, hogy erre az egy rohadt érzésre tudjak koncentrálni, és megtaláljam a forrását. Aztán nagy nyögvenyelősen, keserves kínok között, miközben elgondolkodva egy korty forró feketét juttattam a gyomromba, kibökte, hogy mi a helyzet, én pedig a következő kortyban elakadtam és cseppet sem szalonképes módon visszaköptem a kávém a pohárba és megtöröltem a szám az ingujjammal. Lelkes voltam én, hogyne lettem volna az, de más sejteni valamit, és más, ha tudod, hogy igaz. Olyan dolgok jutottak eszembe, amiket csupán németül tudtam volna megfogalmazni, de nem akartam ezt a gyönyörű, angol szavakkal tűzdelt mondatot elrontani az én erőteljes németemmel, így csak letettem a poharam és átöleltem Morgant.
- Oké, gyerekünk lesz. Csodás – mondtam, de ez korántsem volt annyira hatásos, mint ahogy elképzeltem. Sokkot kaptam a hírtől, képtelen vagyok érzelmeket kifejezni. Ennyi az egész. Majd holnap, vagy holnap után örülök.
- Drágám, azt akarom mondani, hogy én tényleg örülök, de annyira megleptél ezzel a hírrel, hogy fel kell dolgoznom. Lesz egy saját gyerekem, aki egy csomó vonást örököl majd tőlem, meg persze tőled is, de egyszerűen annyira nem tudom, hogy mit mondjak. Persze most is összehordok mindent, de akkor sem tudom kifejezni, amit érzek – mondtam, miközben egy pillanatra sem engedtem el. Szerettem ezt a nőt, és most megadja nekem, amire minden férfi vágyik. Mert valljuk be, hogy nem az a leghőbb vágyunk, hogy esetlegesen a kedvenc csapatunk nyerje a VB-t vagy az EB-t, hanem az, hogy gyerekünk legyen a nőtől, akit szeretünk. Esetleg emellé még társulhat egy másik vágy, hogy 90 évesen szex közben érjen minket a halál olyan 3 körülbelül 20 éves lány mellett, de ez is eltörpül egy gyerek gondolata mellett, komolyan.
- Nicky-nek mikor mondjuk meg? – jött elő a gyakorlatias énem, és a kissrác felé néztem, aki elmélyülten nézte a patkányséfet.
Két dologban biztos voltam, az első az az volt, hogy boldog családapa leszek, és ezt nem különválasztva, imádom a családomat. A másik pedig az, hogy ha törik ha szakad, eltüntetem ezt a DVD-t, mert változatlanul gyűlölöm a franciákat.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptySzomb. Júl. 31, 2010 7:01 pm

Müller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61B

"tell the people,
tell the people that arrive,
we don't need to multiply "


Annyira szerettem volna már elmondani Christiannek az örömhírt, de egyúttal azt is szerettem volna, ha Nicky még nem hallja. Persze, idővel neki is elmondom majd, de még nem most, hátha szegénykét sokkolná, vagy csak nem értené meg. Nekem is egy hónappal később mondták meg, hogy lesz egy öcsém, amikor már biztos volt a hír, és amikor kitalálták a szüleim, hogy hogy mondják meg. Itt annyiból nehezebb lesz a dolog, hogy Nicky csak 3 éves, vagyis ha jól számolom, abban az évben már négy lesz... Mindegy, így is-úgy is túl kicsi még, hogy csak úgy rázúdítsak egy ekkora hírt.
Megpusziltam Christiant, majd kimentem a fürdőszobába kezet mosni. A tükörbe nézve komolyan, amgam sem ismertem föl a saját arcomat; ennyire nyílt öröm sosem szokott rajta ülni, most úgy néztem ki mint egy első csókját megkapó kamaszlány. Kicsit leölbítettem az arcomat, hogy valamelyest nyugodtan tudjam elmondani Christiannek a dolgot. Vettem pár mély levegőt, és valamivel szelídebb mosolyra váltottam.
Kiérve a fürdőszobából Nicky azonnal jött és a kezembe nyomott egy plüsskrokodilt, mert bábozni akart velem.
~Uhh, ez most nem jön össze!
Szelíden megfogtam a kiskezét és háttal fordítottam magamnak.
-Kiscsillagom, most nem lehetséges, előbb Chrisszel kell beszélnem! Majd később játszunk, jó?
Mindig is szófogadó gyerek volt, de néha nagyon meg tudott ám sértődni. Most sem volt másképp.
-AaAaj, de akkor mit csináljak? -kérdezte legörbült szájjal, majd rám vetette hatalmas, szomorú fekete szemeit. Jaj, csak ezt ne, ennek tudja, hogy nem tudok ellenállni!
-Inkább nézd meg a Ratatouillet-t! Segítsek berakni a DVD-?A Ratatouille volt a kedvenc mesénk, ezt rakta be Stephen a bőröndömbe, mikor legutóbb Hollandiában voltam. Nicky arca azonnal felvidult és már ment is a nappaliban álló hatalmas plazmatévéhez, hogy elindítsa a mesét. Tudta jól, hogy megnyomjuk az OPENT-t, berakjuk a DVD-t, megint megnyomjuk, és utána kisháromszög. Fél perc alatt elmerült a kis patkányséf történetében, nem is pislogott, úgy nézte a kanapé közepéről a képernyőt.
Én áthívtam mindeközben Christ a konyhába, neki főztem egy kávét, magamnak pedig forró csokit.
-Két hét múlva jön meg a vérvétel eredménye. De szerintem felesleges volt ez az egész, mert időközben már magamtól is rájöttem mi lehet a baj!
~"Baj!" Méghogy baj!
Odavittem a csészét, és megálltam vele szemben. Hagytam egy kb negyedpercnyi időt, hogy végigpörgethesse az összes lehetséges esetet, majd mikor láttam, hogy teljesen tanácstalan, megfogtam és felemeltem ölében nyugvó kezeit.
-Édesem, az történt hogy...
Bármennyire is igyekeztem, kiszakadt belőlem egy rövid kacaj, majd folytattam.
-...apa leszel!
Huhh, ez az, kimondtam! Jaj de jó, mostmár ő is tudja, mostmár csak a reakcióját várom.ű~Lehet, hogy túl elhamarkodottnak véli majd, elvégre csak 24 éves.
~Ugyan már, hát Nickyvel is olyan jól tud bánni! Látszik rajta, hogy szereti, ma is ő vitte el az oviba, és ami azt illeti, a kicsi is nagyon oda van érte! Épp csak nem szólítja "apá"-nak.
Álltam vele szemben, közben megpusziltam a kezeit, amik még mindig a tenyeremben pihentek.
Istenem, hát másodszorra is anya leszek! Már kezdett is körvonalazódni a fejemben a második gyerkőc arca. Ő egy Müller lesz, egy igazi kis apja lánya/fia. Ugyanezek a fekete fürtök, ez a szertelen, mégis imádnvaló viselkedés egy kisgyermekben, milyen gyönyörű is lesz!
Jaj, ha talán most egy kislányom születne...
Nem is tudom már, minek örülnék jobban: egy kicsi Christian Müllernek, vagy egy miniMorgannek? És mi legyen a neve? És ki legyen a keresztanyukája? Óh, már megint elragadtatam magam, pedig még csak én sejtem, hogy gyermekem lesz.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház EmptySzomb. Júl. 31, 2010 4:37 pm

Két napja olyan voltam, mint egy mérgezett egér, hiszen Morgan jelenlegi orvosa egy paraszt volt, és szinte semmit nem volt hajlandó tenni az én drága feleségemmel, aztán végül nagy nehezen elküldte vérvételre. Ragaszkodtam hozzá, hogy én is ott legyek, de az én kis feleségem szerint elég nagylány ahhoz, hogy elmenjen egy vérvételre, de cserébe azt a megtisztelő és korántsem könnyű feladatot kaptam, hogy öltöztessem fel Nicky-t és vigyem el az óvodába. Na, mármost, tisztázzunk pár dolgot.
1. sosem vittem még óvodába a gyereket, ennek egyetlen egyszerű oka, hogy Nicky 8-ra jár oviba én pedig ¾ 8-ra járok munkába.
2. bár imádom a gyereket, ami hisztit le tud rendezni a kedvenc macijáért, felér egy kínzással. Ezeket a sírásokat én további két ok miatt nem vagyok hajlandó elviselni: az egyik, mert a szívem megszakad azért, hogy sírni látom az „elsőszülött” fiam, a másik pedig az, hogy én nem vagyok hozzászokva ezekhez a dolgokhoz.
A fentiek alapján pedig rá kellett jönnöm röpke fél óra leforgása alatt, hogy én nagyon sok időt elveszek a családomtól, a munka miatt. Ez pedig bántott egy kicsit, mert én tényleg próbálok a lehető legtöbb időt velük tölteni, de ez az idő, úgy látszik kevés. És mialatt Nicky hátizsákját pakoltam össze, eldöntöttem, hogy megbeszélem Gabriellel, hogy heti 3× egy órával később járnék be, abból a megfontolásból, hogy ezeken a napokon Nicky-t én vihessem óvodába. Elvégre, ha lesz egy saját gyerekem – és ezt senki se értse megkülönböztetésként, hogy Morgan gyerekét kevésbé szeretem, mert nem ezt mondom -, akkor előbb utóbb ugyan ezeket kell vele is átvészelnem. Hátizsák rendben, felöltöztetés hibátlan, mindkettőnk sérója belőve, mehetünk. Betettem a gyerekülésbe hátulra, és a szokásos CD-t tettem be, mire Nicky leszólta, és elkezdett újbóli hisztit levágni, hogy nekem ugyan milyen ízlésem van és ez a zene szar. Szó szerint ezt a szót használta, mire én kikapcsoltam a CD lejátszót és olyan apaian leszidtam, amiért ezt a szót használja. Végülis nem baj, mert én is használtam ilyeneket, de az anyja nem örülne. Bevittem az oviba, átöltöztettem a játszóruhájába, mert itt ilyen is van, és egy búcsú puszi keretében elbúcsúztam tőle.
Irány a munka. Ordítattam a CD lejátszót, már csak azért is, és együtt énekeltem a bandával. Leparkoltam a helyemen és bementem az épületbe. És ha nem lenne nyilvánvaló, leállítottam a motort, kikapcsoltam a zenét, és még az autót is beriasztottam, sőt még az ablakokat is felhúztam. Szóval felmentem az irodámba és Gabriel már gőzerővel telefonált és valamit portugálul hablatyolt valakinek, aki a hangokból ítélve az apja volt, hiszen Gabriel száját egy perc alatt háromszor hagyta el a „papai” kifejezés, ami aput jelent és nem hiszem, hogy Almeida urat, az egyik ügyfelünket hívta volna apucinak. Közben az én telefonom is csörgött és miután felvettem, hátradőlve a székemben kerestem a megfelelő szavakat németül. Hiába, megkopott a tudásom, hiszen Morgannel angolul beszélek, és ha hazatelefonálok, sosem használom a „tetőszerkezet” és a „támasztószerkezet” kifejezéseket. A rövid megbeszélés után belevetettem magam a munkába, de már 4-kor eljöttünk Gabriellel, és mivel őt aznap reggel Angie hozta kocsival, ezért én voltam kénytelen hazafuvarozni. De végtére is a legjobb barátom, mit tehetnék. Otthon bekapcsoltam a tévét és vártam azt, hogy Morgan hazaérjen, és közölje velem, hogy mi volt. Egész nap nem tudtam felhívni. Nem sokára nyílt az ajtó és Nicky rohant be, átölelve a combom, ugyanis én időközben felálltam. Miután Morgant végre a karomban tarthattam, magamhoz szorítottam és beszívtam a haja illatát. Imádtam a samponjának az illatát, ha lehetett volna, egész életemben ezt szagolgatnám. Morgan hátralépett egyet és úgy vigyorgott, mint a tejbetök, mire nekem is fülig szaladt a szám. Pillanatokig csönd volt, miközben Nicky magyarázása távolinak tűnt és nem is tudott ebben a pillanatban érdekelni, hogy milyen élményei voltak az óvodában.
- Nos? Mi az eredmény? – kérdeztem, letörölhetetlen mosollyal, hiszen ennek csak egy oka lehetett.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Müller-ház   Müller-ház EmptySzer. Júl. 28, 2010 7:09 pm

Müller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61BMüller-ház Thumb-7888_4C39A61B

"But you'll never know
The next move she'll make
You can try
But it is useless to ask why"


Még aznap délután elmentem orvoshoz, amelyiken rosszul lettem a boltban. Ami azt illeti, nem volt kedvem ehhez az egészhez, már csak azért sem, mert nem szeretem azt az embert. Hiányzott Dr Cullen, őt egész Forks szerette, mert mindig kedves és segítőkész volt a betegeivel szemben. Dr Truscott arra sem képes általában, hogy megvizsgáljon, két méterről megállapította most is, hogy gyomorrontásom lehet. Én azonban nem hagytam annyiban a dolgot, elmeséltem neki mindent az ízlelőképességem megváltozásáról, a túlzott kimerültségről és a szédülésről is. Csak nézett rám a bozontos szemöldöke alól, majd másnapra beutalt egy vérvételre.
~Frankó, már csak ez hiányzott!
Utáltam a vérvételeket, sosem szerettem ha megszúrnak vagy megvágnak valamivel. De legalább vége volt ennek az egésznek, és mehettem haza.
Másnap alig mozdultam ki otthonról, csak mikor Nickyért mentem az oviba. Az úton mindent elmesélt a barátairól, hogy hány békát láttak az árokban, meg milyen rajzot csinált zsírkrétával, de tulajdonképpen nem tudtam rá teljes mértékben odafigyelni, mert egyre csak az eredményeken járt az eszem, Két hét múlva érkeznek meg, én addig nem tudok várni, bele fogok őrülni a várakozásba. Nem mintha betegség miatt aggódnék. Volt időm egész nap átgondolni a tüneteket, és az emlékeim között kutatva szép lassan rájöttem, hogy ismerem én ezt az érzést. Néztem Nicholast, fogtam a kicsi kezét, ami már nem is volt olyan kicsi ahhoz képest, amekkora akkor volt, mikor kibújt a hasamból. Mikor még nagyon az elején jártam a dolognak, ugyanilyen hányinger tört rám a McDonald'sban - lehetséges volna...?
Amint beléptem az ajtón, Nicky kitépve a kezét az enyémből heves csatakiáltással Chrishez rohant, átölelte a combját és onnan nézett fel rá vigyorogva.
~Tényleg olyanok, mint apa és fia! Egy kissrácot sem láttam még ennyire rajongani az örege iránt!
Levettem a pulcsimat, majd a cipőimet is otthagytam a sarokban. Csöndesen megöleltem Christiant, de nem bírtam ki, egyszeriben fülig szaladt a szám széle, majdnem elnevettem magam. Nyilván teljesen bolondnak tűnhettem a szemében, persze, nem érthette miért vigyorgok mint a tejbetök. Egyszerűen annyira boldog voltam a felismerés miatt, ami alig negyed órája vált világossá a szememben. Mennyi mindent megspórolhattam volna magamnak: az orvost, a vérvételt, a stresszt ha csak egy kicsit előbb használom azt a tyúkeszemet. Ó, miért is nem esett le rögtön, mi megy végbe bennem?
~Már csak meg kellett neki mondanom valahogy. Istenem, ezt nem hiszem el!
Halkan azonban megszólalt bennem a vészcsengő, hogy mi van, ha most túl elhamarkodottan ünneplek, és még őt is hitegetni kezdem, pedig lehet, hogy tévedtem. Dehát ha egyszer annyira de annyira biztos vagyok a dologban! Egy orvos sem állapíthatja meg olyan könnyen azt, amit egy nő természetből adódóan megérez.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Müller-ház Vide
TémanyitásTárgy: Re: Müller-ház   Müller-ház Empty

Vissza az elejére Go down
 

Müller-ház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban: Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Love to first blood :: ::: Archivum ::: :: Archivált játékok -